program
6SZÍN: Meg se kínáltak
A szerző többször is nyilatkozta, hogy „Thuróczy Szabolcs hangján szól a fejében Oszkár”.
Végre eljött az idő, hogy a nézők is meghallgathassák, hogyan. Kocsmaária sok nevetéssel és sírással. Oszkár néhol nosztalgikusan költői, néhol sokkolóan ismerős és karcos világa Keresztes Tamás rendezésében elevenedik meg.
Az előadásban elhangzik Lovasi András: Apa övének a csatja című dala. A 6szín vendégelőadása
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 14. Februar 2026 19:00
Oszi, a (szoba)festőművész fergeteges karriertörténete. Az első ígéretes kiállítástól a kredenc mögé rejtett futballzombi-freskóig. Egy tehetséges vidéki fiú alkoholba pácolt élete.
A gyerekkor: a szótlan böllérfaterral, a Columbo-nézés közben is megállás nélkül dolgozó anyával, a szent dödöllével és a pápalátogatással a szőlőben.
A felnőttéválás: a mindent elsöprő erejű szerelem, két gyerek születése, megcsalattatás és elhagyattatás. A leszállóág: ami maradegy elhagyott férfinak a mindenkinél hűségesebb alkohol mellé, önérzetes politizálás
és szenvedélyes focikommentár.
Ennyi szeretettel és humorral beszélni a legkevésbé fényes, de annál valóságosabb magyar közelmúltról és jelenről, a vidéki lecsúszott kisemberről csakis Bödőcs Tibor tud népszerű első regénye színpadi változatában, melyet eddig három év alatt közel negyvenezer néző látott. Olyan ez az előadás, mint a jó bor, egyre csak érik, egyre zamatosabb. A mindig hiteles Thuróczy Szabolcs ellenállhatatlanul szórakoztatja és ríkatja meg nézőit, előadásról előadásra gazdagítva Keresztes Tamás érzékeny, virtuóz rendezését.
Enyedi Éva színpadi változatában, melyet az alkotók folyamatosan frissítenek, aktualizálnak, a komikum és tragikum állandóan jelenvaló. Hirtelen váltások, delíriumos fordulatok tartják fenn a feszültséget, a nézők figyelmét. De minden jónak és rossznak is vége van egyszer, az elsötétülő színpad láttán a zokogástól talán csak Oszi nyilvánvalóan kiérdemelt mennybemenetele tarthat vissza minket!
A szerző többször is nyilatkozta, hogy „Thuróczy Szabolcs hangján szól a fejében Oszkár”.
Végre eljött az idő, hogy a nézők is meghallgathassák, hogyan. Kocsmaária sok nevetéssel és sírással. Oszkár néhol nosztalgikusan költői, néhol sokkolóan ismerős és karcos világa Keresztes Tamás rendezésében elevenedik meg.
Az előadásban elhangzik Lovasi András: Apa övének a csatja című dala.
A 6szín vendégelőadása. Az előadást 14 éves kortól ajánljuk.
Fotók: Szkárossy Zsuzsa
PÅ PLAKATEN
Vajda: Magnificat Mozart: c-moll mise Országos Egyesített Kórus Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Hollerung Gábor
Budafoki Dohnányi Zenekar Előad és vezényel: Hollerung Gábor
Brahms: Rondo alla zingarese (Szüts Apor átirata) Liszt: Magyar rapszódia no. 4. (d-moll) Csajkovszkij: Hattyúk tava – Magyar tánc Mancusi:…
Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





